logo

Rázová vlna

Přístroj MASTERPULS MP 200Terapie radiální rázovou vlnou R-SWT

Kontakt pro objednání 777 94 87 43

R-SWT (Radial Shock Wave Therapy) terapie představuje velice efektivní metodu léčby bolestivých stavů pohybového aparátu pomocí extrakorporální akustické rázové vlny. V mnoha případech dojde k okamžitému snížení bolesti a zároveň ke zlepšení mobility a funkce. Terapie je neinvazivní, pacienti ji většinou dobře snáší a není při ní potřeba anestézie. Používáme přístroj švýcarského výrobce STORZ MEDICAL, který je vedoucím světovým výrobcem přístrojů generujících rázovou vlnu. Nejlepší výsledky má tato terapie u bolestivých onemocnění úponů, šlach a vazů a s nimi spojenými bolestmi kloubů (tenisový, golfový loket, skokanské koleno, bolesti ramene, bolest Achillovy šlachy, ostruha patní kosti), dále pak u bolestí zad různého původu (funkční poruchy i onemocnění plotének, svalové přepětí,  akutní ústřel, bolesti hlavy apod.)    

 

Léčebný účinek

Léčba rázovou vlnou je léčebnou fyzikální metodou patřící do skupiny mechanoterapií. Energie se přenáší na postižené místo vysokoenergetickou tlakovou akustickou vlnou (shock wave), která vyvolává v tkáni hojivé a regenerační procesy, odstraňuje kalcifikace a výrůstky z postižených šlach, zmírňuje zánět a otok podrážděných tkání a eliminuje bolest. 

aplikace rázové vlny

Indikace:

tenisový nebo golfový loket (epikondylitida)

ostruha patní kosti

bolest Achillovy šlachy

bolest ramene s kalcifikacemi nebo bez nich (kalcifikovaná tendinitida)

bolesti kolenních a kyčelních kloubů (periarthritidy)

ostruha patní kosti (plantární fasciitida)

svalové spouštěcí (bolestivé) body (trigger points)

akutní i chronické bolesti zad

 

Jak terapie rázovou vlnou probíhá můžete shlédnout zde.

 

Rázová vlna v terapii celulitidy

Terapie Akustickou Vlnou (Acousic Wave Therapy) označovaná zkratkou AWT, jinak také rázová vlna, je moderní, vysoce účinná metoda aplikace akustické vlny na postižené oblasti těla. Akustická rázová vlna se užívá v medicíně s velkým úspěchem od roku 1980 pro rozbíjení ledvinových kamenů a od roku 1990 pro léčení bolestivých šlach a svalů

V estetické medicíně se AWT objevila v roce 2007. Kromě celulitidy se používá i na strie, vypnutí svalové a vazivové tkáně, zmenšení obvodu ošetřovaných oblastí  (Body Shaping)     a lymfodrenáž.

AWT generuje jednorázové,  velmi rychlé, vysoce energetické "výstřely" zvuku s opakovací frekvencí do 12 Hz. Terapeuticky účinná energie se do těla dostává bezbolestně a bez poškození povrchu kůže.

AWT v průběhu zákroku uvolňuje vertikální fibroticky ztvrdlou vazivovou tkáň, zvyšuje cirkulaci krve a lymfy a stimuluje produkci kolagenu. Následný dlouhodobý účinek je pevnější pokožka s přirozenou pružností, aktivovaná vazivová tkáň, zlepšená textura kůže.

 

Zákrok AWT má vícenásobný účinek:

 

  • kůže – vypnutí kůže, lepší textura a kontura
  • tuková tkáň – zvýšený průtok krve, aktivace metabolismu, stimulace lipolýzy
  • vazivová tkáň – vypnutí a aktivace
  • lymfatický systém – drenáž
  • svaly – normalizace tonusu

 

Účinek na pokožku a podkožní tkáň

Ošetřovanými oblastmi jsou hýždě, stehna, břicho a vnitřní strany paží. Pro dosažení účinku a dlouhotrvajícího efektu je třeba 6 – 10/12 zákroků prováděných jednou až dvakrát týdně. Zákrok, při kterém se koncovkou přejíždí přes postiženou oblast trvá zhruba 30 minut, a „nastřílí“ se při něm 1 – 4 tisíce pulsů. Zákrok není bolestivý. Významné zlepšení je pozorovatelné po 3 – 4 zákrocích. Zlepšení pak probíhá po ukončení série až do šesti i více měsíců.

průběh terapie sledujte zde

 

 

© 2008 - 2018 Copyright my-rehabilis.cz