logo

My Massage

Rekondiční masáž celková a částečná

účinky rekondiční masáže

  • uklidnění, relaxace, příjemné odreagování zmírnění bolesti a svalového napětí, povzbuzení psychiky
  • posílení imunity, napomáhá prevenci proti infekcím, zánětům a řadě dalších chorob
  • odstranění únavy, regeneraci pokožky, svalů a kloubů celého těla, zajišťuje přirozenou obnovu lipidového pláště pokožky a tím zvýšení odolnosti vůči vlivům vnějšího prostředí a působení volných radikálů
  • zlepšení stavu podkožních tkání a tím prevence, mírnění až odstranění příznaků celulitidy, a to díky specifickým postupům za pomoci kvalitních, čistě přírodních produktů
  • detoxikační účinky - odstraňuje metabolity z kůže a svalů, zrychluje tok lymfy, snižuje bolestivost a reflexně uvolňuje i hluboko uložené tkáně
  • podle volby hmatů má uklidňující nebo povzbuzující účinek

Tyto účinky lze do značné míry očekávat u masáží obecně, včetně všech níže uvedených typů masáží, masáží zdravotních i relaxačních. Nejvíce přínosné jsou v tomto smyslu masáže celkové či celotělové, při kterých dochází k rovnoměrnému odstranění napětí a maximální harmonii a uvolnění.

Masáž dětí a dorostu od 6 let

I školáky bolívají záda. Z celkového nebo jednostranného přetížení nebo naopak v důsledku nedostatku pohybu. Samotný růst s sebou nese nepříjemné bolesti. Děti trpívají úzkostmi a strachem - třeba ve vztahu ke školním povinnostem či v důsledku nevyhovující komunikace s vrstevníky. Po nemoci se někdy dlouho nemohou dostat do formy, bývají často unavené. Děti dnešní doby mívají problémy se soustředěním, bývají roztěkané a rozlítané. Vhodná masáž dokáže jistě přispět k nastolení rovnováhy jak na úrovni fyzického těla tak i v křehké dětské dušičce.

Relaxační masáž

tradiční harmonizující celostní masáž, provádí se pomalými dlouhými hmaty, velmi jemně, prostřednictvím přírodních masážních olejů. Jejím cílem je uvolnění a odbourání stresu. Často se při ní dostanete do spánkového ά-stavu, ve kterém dochází k celkové regeneraci organismu a maximálnímu odpočinku.

Rehabilitační masáž

hloubková masáž zamřená na odstranění svalových spasmů a hyperalgických zón, uvolnění zkrácených svalů a odstranění kloubních blokád včetně skloubení na páteři. Zpravidla zaměřená na určité konkrétní obtíže.

Meridiánová masáž

celotělová harmonizující masáž, kromě hmatů upravujících svalové napětí se uplatňuje stimulace reflexních bodů a meridiánů (energetických drah). Upravuje metabolismus a činnost vnitřních orgánů, zlepšuje průtok krve a mízy, odstraňuje bolest a stres, velmi relaxační. Při použití Šaolinového oleje ( který z pohledu tradiční čínské medicíny způsobuje rozproudění krve a energie čchi v bolestivé oblasti, odvádí nahromaděné škodliviny, přivádí novou krev a energii a utišuje bolest) se zvlášť uplatní jeho účinky na bolestivé stavy kloubů, svalů a šlach.

Těhotenská masáž

lehká aromaterapeutická relaxační masáž speciálně upravená pro nastávající maminky. Díky použití kvalitních přírodních olejů působí na elasticitu pokožky. Ulevuje od bolestí zad, zrychluje tok lymfy a zmírňuje otoky nohou. Provádí se podle potřeby v leže na boku, na zádech, popřípadě v sedě.

Relaxační masáž hlavy a obličeje

Masáž hlavy

 

velmi relaxační, antistresová, pomáhá při migrénách, bolestech krční páteře, zlepšuje prokrvení skalpu a tím i růst a kvalitu vlasů; reflexně snižuje celkové svalové napětí včetně napětí mimických svalů, a tak působí jako prevence vzniku mimických vrásek. Lze je ji s výhodou kombinovat s obličejovou lymfodrenáží, případně galvanickou žehličkou na dekolt a podbradek.

Masáž plosek nohou

masáž plosek nohou, při které dochází k uvolnění všech kloubů chodidel a kotníků a poté tlakem stimulujeme hlavní akupresurní plošky. Masáž je velmi příjemná, dochází při ní k celkovému uvolnění. Lze při ní diagnostikovat a zároveň reflexně harmonizovat oslabené tělesné a orgánové systémy. Zmírňuje otoky, bolesti a přetížení úponů a šlach, předchází vzniku ostruh. Lze výhodně kombinovat s ošetřením laserem či rázovou vlnou.

Aromaterapeutická masáž

velmi relaxační; požadovaného specifického efektu se dosahuje aplikací éterických olejů s obsahem rostlinných silic čistě přírodního původu. Provádíme aroma masáže analgetické, antimigrenózní, antirevmatické, anticelulitické, relaxační, afrodiziakální, povzbuzující, na posílení imunity a jiné. Aromaterapii lze kombinovat s jinými typy masáží.

 

© 2008 - 2022 Copyright my-rehabilis.cz